پرش لینک ها

مایکروسافت آژور چیست؟ بخش چهارم، مدیریت سرویس‌های آژور 

یادگیری ماشین

در میان تازه‌ترین مواردی که به آژور اضافه‌شده مجموعه ابزاری برای انجام تجزیه‌وتحلیل پیش‌بینی و شناسایی الگوریتم‌های مفید وجود دارد. سرویس یادگیری ماشین آژور ساختن، آموزش و به‌کارگیری یادگیری ماشین در محیط‌های هیبریدی و یا مستقیماً در فضای ابری را با استفاده از فریم ورک‌ها و ابزارهایی که در محل استفاده می‌کنید امکان‌پذیر می‌سازد.

مدیریت سرویس‌های آژور

برای مدیریت اشتراک آژور و منابع، رابط کاربری اصلی، پرتال مایکروسافت آژور می‌باشد؛ که شامل یک داشبورد با قابل سفارشی‌سازی است که درباره اجرای سرویس‌ها، اطلاعاتی را در یک نگاه به شما ارائه می‌دهد و همچنین رابط کاربری point-and-click  برای اضافه، پیکربندی و به‌کارگیری منابع جدید آژور می‌باشد.

با استفاده از Azure Resource Manager می‌توانید از پرتال آژور منابع را در گروه‌ها به‌کارگیری، مدیریت و نظارت کنید. برای انجام وظایف تکراری، می‌توانید از آژور PowerShell و رابط کاربری خط فرمان آژور (Azure CLI) استفاده کنید.

با استفاده از یک داشبورد سفارشی، می‌توانید بر عملیات و عملکرد اپلیکیشن‌ها و زیرساخت مبتنی بر آژور نظارت داشته باشید و همچنین قادر به کوئری گرفتن و تجزیه‌وتحلیل گزارش‌ها هستید. برای اجتناب از موارد غیرمنتظره، می‌توانید هشدارهایی را تنظیم کنید تا در شرایط بحرانی نوتیفیکیشن دریافت کنید و اعمال خودکاری را بر پایه محرک‌های تعریف‌شده توسط کاربر تعیین کنید.

مرکز امنیت آژور یک نمره عددی ارائه می‌دهد که نشان می‌دهد که آیا منابع مبتنی بر ابر در حد امنیت تعریف‌شده هستند. بر اساس این نمره، سرویس مبتنی بر هوش مصنوعی پیشنهاداتی برای کمک به کاهش آسیب‌پذیری و مقاوم کردن این منابع در برابر تهدیدها ارائه می‌دهد.

درنهایت، یک مرکز مدیریت هزینه جداگانه که به شما اجازه می‌دهد تا هزینه‌ها را بر اساس مصرف تجزیه‌وتحلیل کنید، برای اجتناب از سورپرایزی که هزینه‌ها به دنبال دارند هشدارهایی را تنظیم کنید و برای کاهش هزینه‌ها پیشنهادات را بررسی کنید.

Azure Active Directory چیست؟

حتی اگر شما هرگز پرتال آژور مایکروسافت را باز نکنید و یا به‌صورت مستقیم با هیچ‌کدام از سرویس‌های آژور کار نکنید، احتمال زیادی وجود دارد که سازمان شما در حال حاضر در Azure Active Directory یا  (Azure AD) حضورداشته باشد.

سرویس‌های ابری مایکروسافت در سطوح بنیادی به هم مرتبط هستند، واقعیتی که مدیریت لایسنس و سرپرستی را ساده می‌سازد. برای مثال، اگر شما آفیس ۳۶۵ تجاری و یا اشتراک اینترپرایز دارید، تمامی موارد مدیریت کاربری از طریق Azure AD انجام می‌گیرد. شرایط مشابه برای Dynamics CRM و مایکروسافت Intune نیز وجود دارد. شما می‌توانید از طریق Azure AD portal کاربران را مدیریت کرده و دستگاه‌ها را اداره کنید.

حساب‌های کاربری پایه رایگان هستند. ویژگی‌های اضافی (البته، برای هزینه اضافی هر کاربر) در سطوح Premium P1 و Premium P2 موجود هستند.

مایکروسافت آژور

هزینه های مایکروسافت آژور

اکثر سرویس‌های آژور بدون هزینه پیش پرداخت و بر اساس مدل pay-as-you-go حساب می‌شوند. شما می‌توانید با خرید رزرو یک ساله و یا سه ساله تخفیف دریافت کنید که هزینه‌ها را به طرز قابل توجهی کاهش می‌دهد. زمانی که منبع جدیدی اضافه می‌کنید پرتال آژور  هزینه‌ها را تخمین زده و ارائه می‌کند؛ همچنین می‌توانید از ماشین حساب آژور Pricing استفاده کنید تا برای یک منبع جدید بر اساس pay-as-you-go و یا نمونه رزرو شده به سرعت هزینه‌ها را تخمین زند.

اکثر اشتراک‌های ویژوال استودیو به عنوان یک مزیت، اعتبار ماهانه آژور رایگان ارائه می‌دهند؛ مقدار دقیق به سطح اشتراک بستگی دارد. به همین ترتیب، شخصی که عضو  یک BizSpark  و یا Microsoft Partner Network باشد یک سهم ماهیانه از اعتبارات آژور نیز دریافت می‌کند.

اگر شما تمایل دارید سرویس‌های آژور را امتحان کنید، می‌توانید برای یک اکانت رایگان ثبت نام کنید که دارای مبلغ ۲۰۰ دلار اعتبار برای ماه اول و همچنین دسترسی به تعداد کمی از سرویس‌های محبوب می‌باشد که برای سال اول رایگان هستند

پروژه های پردازش و تحلیل

نمونه‌کارها Integrated Platformسکوی رایانش یکپارچهسکوی رایانش بستری است که سامانه‌های دیگر می‌توانند بر روی آن اجرا شوند یا به‌طورکلی تر چارچوبی از تکنولوژی است که به تکنولوژی‌های دیگر اجازه اجرا می‌دهد. این سکو چیدمانی از فناوری‌های مختلف تحت وب می‌باشد که معماری آن بر اساس تجربیات اجرایی و نیازمندی‌های بومی طراحی و پیاده‌سازی گردیده است.مشتریاندستاورد ها

سکوی رایانش یکپارچه

نمونه‌کارها اهداف کلی

سامانه صدور و مدیریت مجوز دسترسی

نمونه‌کارها هدف از استقرار پروژه برنامه عملیاتی, فراهم‌سازی بستری جهت هدف‌گذاری شاخص‌های مختلف سازمان و ارزیابی واحدهای سازمان در مقاطع مختلف زمانی تا رسیدن به هدف می‌باشد. در این سامانه مؤلفه‌های مؤثر سـازمانی در قالب پارامتر, شـاخص و چالش تدوین‌شده, فرمول نویسی می‌شوند و با استفاده از فناوری پایش داده به‌صورت نمودار در اختیار مدیران قرار می‌گیرد.

سامانه برنامه عملیاتی

نمونه‌کارها Employee Performance Evaluationسامانه ارزیابی عملکرد پرسنلسامانه ارزیابی عملکرد پرسنل یکی از حیاتی‌ترین زیرساخت‌های سازمان الکترونیک است. این سامانه با صدور کارنامه ماهانه برای هر فرد ضمن رتبه‌بندی وی در سازمان بر اساس پســـت گروه‌های مشــــابه، از زیر‌ساخت سیســــتم ارزیابی ۳۶۰ درجه جهت جمع‌آوری و پایش اطلاعات کمی در رفتار‌های پرسنلی استفاده می‌نماید.مشتریاندستاورد‌ها

سامانه ارزیابی عملکرد پرسنل

نمونه‌کارها Single Sign Onدرگاه ورود متمرکز کاربراندرگاه ورود متمرکز کاربران، ســامانه‌ای مبتنی بر فناوری شــناســایی یگانه می‌باشــد که برای ســـهولت دســـترســـی کاربران به ســـامانه‌های ســــازمانی، فرآیند احراز هویت را به گونه‌ای برقرار می‌نماید که کاربر فقط یک‌بار در درگاه اصــــلی نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نموده و پس از آن به کلیه زیر سیستم‌های سازمانی متصل به درگاه شناسایی یگانه دسترسی خواهد داشت.مشتریاندستاورد ها

درگاه ورود متمرکز کاربران

نمونه‌کارها AXP Frameworkچارچوب تولید سامانه‌های سازمانیچارچوب تولید سیستم‌های سازمانی, کتابخانه‌ای بسیار مجهز است که بر روی پروژه خام نصب می‌گردد و امکان تولید و توسعه سیسـتم‌های سازمانی را بر اساس نیازهای عمومی و بومی با کیفیتی فراهم می‌سازد که ضمن کاهش چشــم‌گیر خطای انسانی, بسیاری از زیر ساخت‌های پیاده‌سازی نرم افزار‌های بزرگ را در اختیار برنامه‌نویسان قرار می‌دهد.مشتریاندستاوردها

چهارچوب تولید سامانه سازمانی

یک دیدگاه بگذارید