پرش لینک ها

مایکروسافت آژور چیست؟ بخش دوم، زیرساخت و مزایای مایکروسافت آژور

مزایای مایکروسافت آژور

بدیهی‌ترین مزیتی که IaaS آژور ارائه می‌کند این است که سازمان شما برای اجرای کارهای مبتنی بر ابر دیگر نیازی به خریدن، پیکربندی، نگهداری و تعمیر سخت‌افزار ندارد. صرفه‌جویی و پس‌انداز با هزینه‌های سخت‌افزار آغاز می‌شود که حجم بسیار زیادی از هزینه‌های غیرمستقیم را نیز در برمی‌گیرد، ازجمله نگهداری سرورها نیاز به مکان فیزیکی دارند، همچنین برای مشغول به کار ماندن آن‌ها باید هزینه‌های برق را نیز در نظر گرفت.
ازآنجاکه منابع مبتنی بر آژور مجازی هستند و ناگهان از کار نمی‌افتند، زمان خاموشی برای تعمیر و یا جایگزینی سخت‌افزاری در پی نخواهند داشت. همچنین منابع سخت‌افزاری مجازی می‌توانند افزایش و یا کاهش پیدا کنند و آن‌هم به طریقی که با سخت‌افزار فیزیکی نمی‌توان آن کار را انجام داد و برای یک وب‌سایت مبتنی بر آژور مقابله با ترافیک ناگهانی را امکان‌پذیر می‌سازد. سازمان‌های بزرگ که نیاز به حفظ حریم خصوصی جهانی برای ذخیره‌سازی و انتقال داده دارند می‌توانند به‌راحتی داده و سرویس‌ها را به منطقه انتخابی خودشان منتقل کنند.
آژور برای توسعه‌دهندگان، دسترسی سریع به سرویس‌ها را برای توسعه اپلیکیشن‌های موبایلی، طراحی دستگاه‌های IoT، اتصال به منابع دیتابیس و ذخیره‌سازی آنلاین و گسترش تکنولوژی کانتی‌تر ارائه می‌کند. علاوه بر این، مایکروسافت در یادگیری ماشین و ابزارهای AI برای توسعه‌دهندگان سرمایه‌گذاری زیادی انجام داده است.

مایکروسافت آژور

زیرساخت آژور به عنوان سرویس

یکی از اساسی‌ترین سناریوهای استفاده از Azure IaaS جایگزینی سرور فیزیکی با سرور مجازی است که در حال کار در دیتاسنتر آژور می‌باشد، بنابراین نیاز به نگهداری سخت‌افزار را از بین می‌برد.
این سرور می‌تواند هر نسخه‌ای از کامپیوتر دسکتاپ پشتیبانی شده و یا سرور ویندوز، ازجمله سرور ۲۰۱۹ را اجرا کند؛ و یا شما می‌توانید از یک لیست طولانی از توزیع‌های لینوکس و طیف گسترده‌ای از نسخه‌های پشتیبانی شده شامل Ubuntu Server, Red Hat Enterprise Linux, FreeBSD و حتی Oracle Linux را انتخاب کنید. در بازار گسترده آژور، می‌توانید سرورهای مجازی آماده اجرا برای تقریباً هر کاری را بیابید، ازجمله SQL سرور، Docker, SAP Hana و (و برای سرور لینوکس اوراکل) دیتابیس اوراکل.
درواقع می‌توانید، زیرساخت کلی یک دسکتاپ مجازی (VDI) را در ابر آژور ایجاد کرده و آن را با ابزارهای شخص ثالث مدیریت کنید. می‌توانید به‌طور مستقیم از پرتال آژور در Citrix Virtual Desktops Essentials ثبت‌نام کنید، برای مثال، گزینه قدیمی VDI از ارائه‌کننده سرویسی که در حال حاضر در محافل شرکت‌های بزرگ شناخته‌شده است را فعال کنید. برای رویکردی کاملاً متفاوت، به Nerdio برای مایکروسافت آژور نگاه کنید که به ادمینیستراتورها اجازه می‌دهد تا کل شبکه تجاری‌شان را ایجاد کرده و از یک پرتال وب شخص ثالث آن را مدیریت کنند که شرکت آن را به‌عنوان ” IT به‌عنوان یک سرویس ” اعلان می‌کند.
در کنفرانس Ignite اواخر سال ۲۰۱۸، مایکروسافت طرح‌هایی که برای سرویس VDI مبتنی بر آژور دارد را بانام Windows Virtual Desktop اعلام کرد؛ که از پیکربندی‌های چندکاربره ویندوز ۱۰ موجود در هر دستگاهی پشتیبانی می‌کند و جایگزین مجازی‌سازی مبتنی بر سرور در محل می‌شود. همچنین برای سازمان‌هایی که با برنامه‌های مهاجرت به ویندوز ۱۰ در کشمکش هستند مزیت فوق‌العاده‌ای است، چون اجرای دسکتاپ‌های ویندوز ۷ مجازی را به همراه دارد: سه سال به‌روزرسانی‌های امنیتی گسترده رایگان بعد از پایان پشتیبانی ویندوز ۷ در ۱۴ ژانویه ۲۰۲۰.
یک زیرساخت محاسباتی مبتنی بر ابر قادر به انجام ترفندهایی است که شما به‌راحتی نمی‌توانید در اتاق سرور خود به آن دست‌یابید، ازجمله تعادل بار ذاتی و آپگریدهای سخت‌افزاری در یک سوئیچ سخت‌افزاری. همچنین شامل برخی ویژگی‌های امنیتی چشمگیر می‌باشد مانند دسترسی به‌موقع به ماشین مجازی (VM) که ماشین‌های مجازی را در سطح شبکه قفل می‌کند، ترافیک ورودی را مسدود می‌کند مگر آنکه درخواست‌های خاصی برای دسترسی تائید بشود.

برای شروع یک پروژه با ما اینجا را کلیک کنید.

پروژه ها

نمونه‌کارها UNICEFیونیسفاین اپلیکیشن، یک برنامه اندرویدی‌ است که با پشتیبانی یونیسف و سازمان نهضت سوادآموزی درخصوص خانواده و برای ارتقا سطح سواد کشور، توسعه داده شده است.مشتریاندستاورد ها

یونیسف

نمونه‌کارها Iranian National Memory Systemسامانه حافظه ملی ایرانیانسامانه حافظه ملی ایرانیان در جامع ترین شکل ممکن با هدف غنی سازی تجربه کاربران و توزیع عادلانه اطلاعات امکان استفاده آنلاین از از محتواهایی چون کتب، نشریات، اسناد و نسخ خطی کشور را میسر می‌کند.مشتریاندستاورد ها

سامانه حافظه ملی ایرانیان

نمونه‌کارها Content Delivery Networkشبکه کتابخانه‌های کشورشبکه کتابخانه‌های کشور بستری برای جستجوی تمامی کتابهای منتشر شده در کشور در کتابخانه‌های کل کشور را فراهم می‌کند.مشتریاندستاورد ها

شبکه کتابخانه‌های کشور

نمونه‌کارها Content Delivery Networkشبکه توزیع محتواشبکه توزیع محتوا، فناوری تلفیقی وب و زیرساخت سخت‌افزاری است که با متمرکز سازی منابع مشـترک سیستم‌های مختلف بر روی یک یا چند سرور، ضمن بهینه‌سازی فضـای سرورها و ترافیک شبکه، تأثیر بسـزایی در امر تســریع بارگذاری صفحات کاربر و انجام تغییرات یکپارچه سازمانی از قبیل رنگ و لوگو دارد.مشتریاندستاورد ها

شبکه توزیع محتوا

نمونه‌کارها هدف از استقرار پروژه برنامه عملیاتی, فراهم‌سازی بستری جهت هدف‌گذاری شاخص‌های مختلف سازمان و ارزیابی واحدهای سازمان در مقاطع مختلف زمانی تا رسیدن به هدف می‌باشد. در این سامانه مؤلفه‌های مؤثر سـازمانی در قالب پارامتر, شـاخص و چالش تدوین‌شده, فرمول نویسی می‌شوند و با استفاده از فناوری پایش داده به‌صورت نمودار در اختیار مدیران قرار می‌گیرد.

سامانه برنامه عملیاتی

نمونه‌کارها Employee Performance Evaluationسامانه ارزیابی عملکرد پرسنلسامانه ارزیابی عملکرد پرسنل یکی از حیاتی‌ترین زیرساخت‌های سازمان الکترونیک است. این سامانه با صدور کارنامه ماهانه برای هر فرد ضمن رتبه‌بندی وی در سازمان بر اساس پســـت گروه‌های مشــــابه، از زیر‌ساخت سیســــتم ارزیابی ۳۶۰ درجه جهت جمع‌آوری و پایش اطلاعات کمی در رفتار‌های پرسنلی استفاده می‌نماید.مشتریاندستاورد‌ها

سامانه ارزیابی عملکرد پرسنل

یک دیدگاه بگذارید